Wyszukiwarka obrazów, wyszukiwarka zdjęć w internecie

Trudno zainteresować Internautów nawet najbardziej wartościową treścią bez odpowiedniej oprawy graficznej. Często to właśnie unikalne obrazy i własnoręcznie wykonane zdjęcia stanowią największy atut stron www, zarówno prywatnych, jak i działających w sposób komercyjny. Niestety coraz powszechniejsze jest zjawisko "pożyczania" ciekawych obrazów przez osoby trzecie - nawet osoby prawne. Na szczęście nie jesteśmy w takiej sytuacji skazani na bierność. Nasze dzieło nie musi być rozpowszechniane bez poszanowania praw autorskich w Internecie. Rozwiązaniem okazują się być rozmaite wyszukiwarki obrazów oraz zdjęć w Internecie.

Jak działa nasza wyszukiwarka obrazów?

Warto pamiętać, że autorskie treści jakie udostępniamy w internecie, objęte są ochroną przez prawo autorskie. Sprawa egzekwowania swoich praw w praktyce może przedstawiać się różnie. W takiej sytuacji najlepiej jest podjąć działania w oparciu o wyszukiwarkę podobnych zdjęć i obrazów w Internecie. Dzięki wyszukiwarkom rozpoznającym podobne, bądź identyczne grafiki i zdjęcia możliwe jest odnalezienie naszych prac - w dodatku nie za pomocą słów kluczowych czy opisów, ale dzięki analizie kolorów oraz kształtów oraz innych, fragmentarycznych elementów.

Wyszukiwarka zdjęć ułatwi odnalezienie właściwej fotografii.

Dzięki nowoczesnej technologii fotografia jest analizowana z dokładnością co do piksela. Wystarczy wgrać na naszej stronie grafikę, której kopię spodziewamy się odnaleźć na innych stronach (jako nielegalnie skopiowaną). Możliwe jest również wpisanie do wyszukiwarki adresu URL, pod którym znajduje się oryginalny obraz. Co istotne - wykrywane są także zmodyfikowane wersje zdjęć czy grafik - w odmiennych rozmiarach, lekko retuszowane. Taka funkcja jest niesłychanie praktyczna, ponieważ prawa autorskie do zdjęć wciąż trudno jest egzekwować, szczególnie w wymiarze majątkowym.

Czy można zabezpieczyć się przed naruszaniem praw autorskich w Internecie?

Naturalnie, ochrona przed kradzieżą naszej własności intelektualnej jest możliwa. Sprowadza się jednak ona do działań, które nie zawsze zapewniają skuteczność - oznaczanie zdjęć czy inny rodzaj ochrony przed kopiowaniem nie spełniają swojego zadania tak dobrze, jak wyszukiwanie obrazów i "pożyczonych" zdjęć oraz demaskowanie całego procederu. Dzięki wyszukiwarce obrazów można odnaleźć zarówno obrazy będące identycznymi kopiami oryginału, jak i mocno zmodyfikowane czy poddane retuszowi, różniące się rozdzielczością. Przy tak wyraźnych dowodach dużo łatwiej dochodzić swoich praw.

Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej 8 osi priorytetowej Społeczeństwo informacyjne – zwiększanie innowacyjności gospodarki Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 - 2013